Azərbaycan ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə olunub
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin dövlət naziri Əhmed Al Sayegh arasında videokonfrans formatında görüş keçirilib.
Görüşdə nazirlər ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri, o cümlədən ölkələrimizin bir-birinin namizədlərinə və təşəbbüslərinə qarşılıqlı dəstək verilməsi məsələsini müzakirə ediblər.
Nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfə regiondakı son vəziyyət, habelə üçtərəfli Bəyanatların icrası ilə bağlı geniş məlumat verib.
Nazirlər, eyni zamanda, ölkələrimiz arasında iqtisadi sahədə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Xüsusilə Azərbaycan ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında alternativ enerji sahəsində mövcud əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə olunub.

Azerbaijan, UAE discuss bilateral cooperatio
Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov has met with Minister of State of the United Arab Emirates Ahmed Ali Al Sayegh in a video-conference format to discuss bilateral cooperation between the two countries.
The sides discussed the issues of bilateral and multilateral cooperation, as well as mutual support for each other's candidates and initiatives within international organizations.
Minister Jeyhun Bayramov briefed the UAE Minister on the latest situation in the region, as well as the implementation of the trilateral statement.
The ministers also stressed the importance of developing economic cooperation between the two countries. In particular, they discussed existing cooperation between the two countries in the field of alternative energy.