İlham Əliyev Dubay Ticarət və Sənaye Palatasının sədrini qəbul edib
Ölkələrimiz arasında münasibətlərin çox yaxşı səviyyədə olduğunu vurğulayan dövlətimizin başçısı bu ilin əvvəlində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfərini və səfər zamanı ölkə rəhbərliyi ilə keçirdiyi görüşləri məmnunluqla xatırladı. Turizm sahəsində əməkdaşlığın önəminə toxunan Prezident İlham Əliyev artıq Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindən çoxlu sayda turistlərin ölkəmizə səfər etdiyini vurğuladı. İqtisadi sahədə əlaqələrimizin daha da genişləndirilməsinin vacib olduğunu qeyd edən Prezident İlham Əliyev bu baxımdan idxal-ixrac imkanlarının araşdırılmasının önəmli olduğunu, Azərbaycanın müvafiq qurumları tərəfindən bu sahədə fəal iş aparıldığını dedi.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycan ilə münasibətlərə böyük önəm verdiyini vurğulayan Dubay Ticarət və Sənaye Palatasının sədri Məcid Saif Al Qurair qeyd etdi ki, Azərbaycan çox gözəl bir diyardır və buraya gələn turistlər insanların qonaqpərvərliyinin və xoş əhvali-ruhiyyəsinin şahidi olduqlarını deyirlər. O, hazırda Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindən Azərbaycana gələn turistlərin sayının artmasını məmnunluqla qeyd etdi və turizm sahəsində əlaqələrin inkişafına verdiyi dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirdi.
Görüşdə biznes, turizm, Azərbaycan kənd təsərrüfatı məhsullarının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə ixrac imkanları, viza rejiminin daha da sadələşdirilməsi, sərmayə qoyuluşu ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev received chairman of Dubai Chamber of Commerce and Industry
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received chairman of Dubai Chamber of Commerce and Industry Majid Saif Al Ghurair. The head of state pointed to a very good level of relations between Azerbaijan and the United Arab Emirates, mentioning his visit to the UAE and his meetings with the country`s leadership early this year. Highlighting cooperation in the field of tourism, President Ilham Aliyev said a lot of tourists from the UAE visit Azerbaijan. The President underlined the significance of expanding economic relations and exploring export and import opportunities, adding that relevant authorities in Azerbaijan are actively working in this area.
Chairman of Dubai Chamber of Commerce and Industry Majid Saif Al Ghurair said the UAE attaches great importance to its relationship with Azerbaijan. He described Azerbaijan as a very beautiful country, adding that tourists coming here witness people`s hospitality and enthusiasm. He hailed the current growth in the number of tourists coming from the UAE to Azerbaijan. Majid Saif Al Ghurair thanked the Azerbaijani President for supporting the development of tourism relations.
They discussed a range of issues, including business, tourism industry, opportunities for export of Azerbaijani agricultural products to the UAE, simplification of visa regime, and investment making.