Cari ilin 20 yanvar tarixində Səfir Daşqın Şikarov etimadnamələrin surətini Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) xarici işlər nazirinin müavini Məhəmməd Mir Abdullah Ər-Rəisiyə təqdim edib.
Səfir dost və qardaş BƏƏ-yə səfir təyin olunmasından məmnunluğunu bildirərək, Azərbaycan və Ərəb Əmirlikləri arasında mövcud dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin daha yeni müstəviyə çıxarmaq məqsədilə səylərini əsirgəməyəcəyini qeyd edib.
Cənab Ər-Rəisi iki qardaş ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə edib, cənab Şikarova yeni vəzifəsində müvəffəqiyyətlər diləyib və səlahiyyətləri daxilində istənilən məsələdə səfirə yardım etməyə hazır olduğunu qeyd edib.
Görüş əsnasında, həmçinin Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ətrafında son durum barədə XİN rəsmisinə ətraflı məlumat verilib.

HE Mohammad Mir Abdullah Al Raisi, Under-Secretary of the Ministry of Foreign Affairs,received a copy of the credentials of Dashgin Shikarov, Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the UAE.
The Under-Secretary wished the ambassador success in his mission to enhance cooperation between the United Arab Emirates and the Republic of Azerbaijan.
Mr. Shikarov expressed his pleasure at representing his country in the United Arab Emirates, as the country is enjoying regional and international prestige thanks to its wise policy of President His Highness Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan.