Mətbuat şərhi 16 fevral 2024
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib
Fevralın 15-də Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan İlham Əliyevi prezident seçkilərində qələbə münasibətilə təbrik edib, Azərbaycanın inkişafı naminə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə minnətdarlığını bildirib.
Azərbaycan Prezidenti və Prezident Şeyx Məhəmməd bin Zayed Əl Nəhyan ölkələrimiz arasında ikitərəfli dostluq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyini bir daha vurğulayıb və yüksək səviyyədə həyata keçirilən təmasların əlaqələrimizin möhkəmlənməsi işinə töhfə verdiyini bildirərək Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentinin bu ilin yanvarında ölkəmizə rəsmi səfərinin əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Dövlətimizin başçısı Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidentini COP28-in uğurla keçirilməsi münasibətilə təbrik edib və eyni zamanda COP29-un Azərbaycanda keçirilməsi üçün göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edib.
Telefon söhbəti zamanı əlaqələrimizin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminlik ifadə olunub, əməkdaşlığın perspektivləri və gələcək təmaslar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Press release 16 February 2024
President of the United Arab Emirates Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev
On February 15, President of the United Arab Emirates Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan congratulated Ilham Aliyev on his victory in the presidential election and wished him success in his endeavors for the development of Azerbaijan.
President Ilham Aliyev thanked the UAE President for his attention and congratulations.
The two leaders once again emphasized the successful development of bilateral friendly relations between the two countries in various areas, noting that the high-level contacts contributed to strengthening the bilateral bonds. They stressed the importance of the official visit of the President of the United Arab Emirates to Azerbaijan this January.
President Ilham Aliyev congratulated the President of the United Arab Emirates on the successful hosting of COP28 and thanked him for his support in securing the holding of COP29 in Azerbaijan.
During the phone conversation, they expressed confidence that the bilateral ties would continue to develop and exchanged views on the prospects for cooperation and future contacts.