Azərbaycan xalqı şanlı qələbəmizi bayram edir
Azərbaycan Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyev bu gecə xalqa müraciət edərək şanlı qələbəmizin - Ermənistanın təslim olmasının müjdəsini verdi.
Beləliklə 30 il davam edən işğala son qoyuldu. Müraciətdən sonra insanlar bu tarixi zəfərin sevincini paylaşmaq üçün paytaxtın küçələrinə axışdılar.
Ümumxalq şənliyi hazırda da böyük coşqu ilə davam etməkdədir. Əllərində ay-ulduzlu bayraqlar dalğalandıran, Müzəffər Ali Baş Komandanımızın portretlərini tutan yüz minlərlə Bakı sakini Rəşadətli Ordumuza, Qalib Əsgərimizə minnətdarlıqlarını ifadə edirlər.

Azerbaijani people celebrate glorious victory
Addressing the Azerbaijani people tonight, Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev has announced the news of our glorious victory - the defeat of Armenia.
Thus, the 30-year-long occupation has ended. Following the President’s nationwide address, people flew to the streets of the capital Baku to share happiness of the historic victory.
The nationwide celebration of the glorious victory is still going on with great enthusiasm. Hundreds of thousands of citizens, holding Azerbaijani flags, portraits of Victorious Commander-in-Chief, are chanting slogans to express gratitude to our Glorious Azerbaijani Army, Victorious Soldiers.